وەزارەتى خوێندنى باڵا و توێژینەوەى زانستى ئاگادارى کاندیداکانى زەمالەى وڵاتى ڕوسیا دەکات، کە لە زوترین کاتدا سەردانى دیوانى وەزارەت/ بەڕێوەبەرایەتى نێردراوان بکەن، هەروەک پێویستە کاندیداکان له‌ كاتی سه‌ردانیكردنیاندا ئەم پێداویستانە لەگەڵ خۆیاندا بهێنن:

  1. قبوڵى زانکۆ
  2. لارینەبونى شوێنى کارکردن بۆ وەرگرتنى مۆڵەتى خوێندن
  3. پوختەى ڕاژە
  4. ئەو کاندیدانەى ناویان لە خوێندنى باڵا/ ماستەر دەرچوە، پێویستە وێنەیەک لە بڕوانامەى بەکالۆریۆسەکەیان بهێنن
  5. ئەو کاندیدانەى ناویان لە خوێندنى باڵا/ دکتۆرا دەرچوە، پێویستە وێنەیەک لە بڕوانامەى بەکالۆریۆس و ماستەرەکەیان بهێنن
  6. وێنەیەکى ڕەنگاو ڕەگ لە ناسنامەى بارى شارستانى
  7. وێنەیەکى ڕەنگاو ڕەگ لە ناسنامەى ڕەگەزنامەى عێراقى
  8. وێنەیەکى ڕەنگاو ڕەگ لە پاسپۆرتەکەى

ناوی كاندیده‌كان

 

  1. No.

Name, Surname, Patronymic

SPECIALIZATION
(CODE)

Name of University (City)

1

Mr. Sherwani Azad Ahmed Azeez

Construction and Building
(08. 04. 01)

Tula State University
(Tula)

2

Mr. Mikaeli Qaim Salih Hussein

Engineering
(15. 03. 01)

National Mineral Resources University
(Mining University)

3

Mr. Mohammed Hadi Ali Mohammed

Engineering
(15. 03. 01)

Donskoy State Technical University
(Rostove-na-Donu)

4

Mr. Saleh Karwan Azeez Saleh

Engineering
(15. 03. 01)

Tomsak Polytechnic University
(Tomsak)

5

Mr. Tahir Fadhil Faraj Tahir

Engineering
(15. 04. 01)

Donskoy State Technical University
(Rostove-na-Donu)

6

Mr. Abdulla Bestoon Najmuldeen Abdullah

Engineering
(15. 04. 01)

Bauman Moscow State
Technical University
(Moscow)

7

Mrs. Hama Shadia Sabir Hama

General Medicine
(31. 08. 66)

People's Freindship
University of Russia
(Moscow)

8

Mr. Faiq Bryar Othman Faiq

Traumatology and Orthopaedics
(38. 08. 66)

Ogarev Mordovia State University
(Saransk)

9

Mr. Othman Hoshmand Jawhar

Economics
(38. 03. 01)

University not specified yet

10

Mr. Othman Rawand Adil Othman

Economics
(38. 03. 01)

Tyumen State University
(Tyumen)

11

Mr. Radha Bakhtyar Mohammed Radha

Economics
(38. 04. 01)

Saint-Petersburg State
University of Economic
(Saint-Petersburg) and Russian State University (Saint-Petersburg) and Russian State Hydrometeorological University (Saint-Petersburg)

12

Mr. Salih Bezaf Ali Salih

Economics
(38. 04. 01)

People's Freindship
University of Russia
(Moscow) and Moscow State University of Mechanical Engineering
(MAMI)(Moscow)

13

Mr. Sida Halgurd Abdulla Sida

Economics
(38. 04. 01)

People's Freindship
University of Russia
(Moscow) and Moscow State University of Mechanical Engineering
(MAMI)(Moscow)

14

Mr. Yaba Kamaran Azeez Yaba

Economics
(38. 04. 01)

People's Freindship
University of Russia
(Moscow) and Moscow State University of Mechanical Engineering
(MAMI)(Moscow)

15

Mr. Ahmed Nadir Nadir Ahmed

Economics
(38. 04. 01)

People's Freindship
University of Russia
(Moscow) and Moscow State University of Mechanical Engineering
(MAMI)(Moscow)

16

Mr. Mohammed Rasool Aryan
Omer Mohammed Rasool

Economics
(38. 04. 01)

Saint-Peterburg State
University of Economic
(Saint-Petersburg) and Russian State
University (Saint-Petersburg)

17

Mr. Doski Fakhradin Mahdi Jarjis

Economics
(38. 04. 01)

Pena State University
(Penza)

18

Mr. Sharif Nabard Abdallah Sharif

Economics
(38. 04. 01)

People's Freindship
University of Russia
(Moscow) and Moscow State University of Mechanical Engineering
(MAMI)(Moscow)

19

Mr. Jalal Omar Jamal Jalal

Sociology
(39. 04. 01)

People's Freindship
University of Russia
(Moscow) and Pushkin State Russian Language Institute
(Moscow)

20

Mr. Mustafa Danar A Mustafa

Political Science
(41. 06. 01)

People's Freindship
University of Russia
(Moscow)

21

Mr. Kareem Mohammed Abdullah Kareem

Political Science
(41. 06. 01)

Derzhavin Tambov State University
(Tambov)

22

Mr. Mahmood Nawshirwan Ahmed Mahmood

Political Science
(41. 06. 01)

University not specified yet

23

Mrs. Shaz Snur Yaseen Khudur

Linguistics
(45. 03. 02)

Tolstoy Tula State Pedagogical University
(Tula)

24

Mr. Khoshnaw Aram Abdallah Ibrahim

Linguistics
(45. 03. 02)

Sholokhov Moscow State University for the Humanities (Moscow) and Lipetsk State Pedagogical University (Lipetsk)

25

Mr. Abubakir Renas Abdallah Abubakir

Linguistics
(45. 04. 02)

People's Freindship
University of Russia
(Moscow) and Pushkin State Russian Language Institute
(Moscow)

26

Mr. Nabee Chiyai Abdulla Nabee

Linguistics
(45. 04. 02)

People's Freindship
University of Russia
(Moscow)

27

Mr. Kanabi Khalid Maghdid Kanabi

Linguistics
(45. 04. 02)

Chelyabinsk State University (Chelyabinsk) and South Ural State University (National Research University) (Chelyabinsk)

28

Mr. Sadq Shein Hamad Ameed Sadeq

Linguistics
(45. 04. 02)

Southwest State University
(Kursk)

29

Mr. Saleem Soran Hasan

Fine art
(50. 03. 02)

Moscow State Institute of Design and Technologies (Moscow) and Saint-Petersburg State Institute of Culture (Saint-Petersburg)